سربرگ معمولی چیست؟

سربرگ یکی از ضروری ترین نیاز های چاپی هر مجموعه و سازمانی است که در مکاتبات روزمره بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. برگه ای که در حواشی آن معمولا نام شرکت، لوگو و شیوه های تماس چاپ می شود و برای مکاتبات اداری مورد استفاده قرار می گیرد. چاپ سربرگ به دو صورت چاپ دیجیتال و چاپ افست انجام می پذیرد، در صورتی که به تیراژ پایینی نیاز دارید و یا سرعت چاپ برای شما مهم است چاپ دیجیتال سربرگ بهترین گزینه شما خواهد بود. و در صورتی که به تیراژ انبوهی از سربرگ نیاز دارید چاپ افست سربرگ بهترین انتخاب است.

sarbarg tahrir

سربرگ تحریر ۸۰ گرم استاندارد

sarbarg katan

سربرگ کتان ۱۲۰ گرم استاندارد

sarbarg tahrir 100

سربرگ تحریر ۱۰۰ گرم استاندارد

سربرگ

طراحی سربرگ معمولی

یکی از مهم ترین اوراق اداری سربرگ شرکت است. طراحی سربرگ بایستی با توجه به رنگ سازمانی،کادربندی مناسب و تایپوگرافی استاندارد و خوانا انجام گیرد. سربرگ اداری نشان دهنده کلاس کاری یک شرکت است و طراحی استاندارد و حرفه ای آن جزو اصول ضروری است.

سربرگ

سربرگ آماده

در صورتی که نیازی به سربرگ منحصر بفرد ندارید می توانید با مشاهده نمونه سربرگ های مختلف، از سربرگ آماده استفاده کرده و آن را چاپ کنید.

چاپ سربرگ دیجیتال دورو

چاپ سربرگ دورو از مدت ها پیش رواج داشته است. در گذشته چاپ یک رنگ تن پلات  (اغلب مشکی یا نقره ای) در پشت سربرگ کارکرد امنیتی داشت و باعث می شد نوشته های روی سربرگ از داخل پاکت بسته و در مقابل نور مستقیم خوانده نشوند.
امروزه چاپ سربرگ های دورو بیش از جنبه امنیتی، جنبه زیبایی دارد و همچنین به طراحی هویت بصری سازمان کمک می کند. چاپ سربرگ دورو ، اوراق اداری شما را با هزینه ای مناسب به اوراقی لوکس و شیک بدل می کند. چاپ سربرگ دیجیتال دورو در تیراژ محدود امکان پذیر است.
کیفیت چاپ سربرگ دیجیتال دورو اغلب در مقایسه با چاپ سربرگ افست بهتر است. زیرا در چاپ دیجیتال از تونر استفاده می شود، بر خلاف چاپ افست که مرکب در وسعت زیاد در کاغذهای تحریر پخش می شود و موجب مات شدن رنگ می گردد، در چاپ سربرگ دیجیتال، کاربرد رنگ در وسعت زیاد باعث مات شدن نخواهد شد و رنگ ها بسیار درخشان و زنده چاپ می شوند.

چاپ سربرگ دیجیتال دورو اغلب بر روی کاغذهای ۱۰۰ و ۱۲۰ گرمی تحریر یا بافت دار انجام می شود. کاغذ ۸۰ و ۷۰ گرمی برای چاپ دو رو دیجیتال مناسب نیست و به خاطر نازکی کاغذ طرح پشت سربرگ از روی آن دیده می شود. همچنین استفاده از کاغذ های سنگین تر و بافت دار موجب شیک و لوکس تر شدن سربرگ سازمان شما خواهد شد.