انواع چاپ پاکت نامه

جنس انواع چاپ پاکت نامه چاپی معمولا به سه نوع چاپ گلاسه، کتان و تحریر تقسیم می شود. از پاکت نامه گلاسه برای امور رسمی و غیررسمی استفاده می شود. کسب و کارهای مختلف با توجه به نوع فعالیت خود و براساس سلیقه از این پاکت ها استفاده می کنند.

طراحی پاکت ها نیز با توجه به کاربرد آن ها متفاوت است و به دسته های رنگی یا فانتزی، ساده و اداری تقسیم می شوند. این محصول همانطور که از اسمش پیداست برای مکاتبات اداری مورد استفاده قرار می گیرد.

پاکت نامه ساده که به آن پاکت ملخی هم گفته می شود، بیشتر از سایر موارد استفاده می شوند. این محصول معمولا در یک رنگ یا چند رنگ و بصورت یک رو یا دو رو چاپ می شوند.

قیمت چاپ پاکت نامه نامه اداری کاغذی شامل : پاکت ملخی ، A5 ، A4 ، A3 انواع پاکت کاغذی و مقوایی ، کرافت به صورت افست اختصاصی سفارشی فوری در شبکه چاپ بر اساس : سایز و گرماژ کاغذ، قالب ساده یا خاص ، چسب درب و سایر المان ها تعیین می گردد .

در مجموعه چاپ کارو هیچ محدودیتی در سفارش انواع پاکت وجود ندارد ، درب از طول ، عرض ، پاکت عطف دار ، پاکت درب زیپ دار، برش خاص، پنجره دار، چسب درب دو طرفه، کاغذ تحریر، کرافت، کتان، گلاسه با روکش سلفون و یووی موضعی همه در این مجموعه انجام می شود .

پاکت a4 ، ملخی
چاپ پاکت نامه

کاربرد پاکت نامه چیست؟

اولین نکته‌ای که برای بررسی چاپ پاکت نامه ذکر می‌شود، جنس کاغذ استفاده شده در طراحی آنها است که ما در این مطلب به سه مورد از کاربردی‌ترین نوع آن‌ها اشاره می‌کنیم:

بررسی و چاپ پاکت نامه

برخی از این پاکت نامه‌ها به عنوان بسته‌های پستی استفاده می‌شوند، بعضی از آنها با داشتن لایه‌های ضخیم برای جابجایی اشیاء استفاده می‌‌شوند و بعضی نیز کاربردهای نمادین و فانتزی دارند مانند کارت عروسی، ولیمه و یا مراسم ختم که برای دعوت کردن از شرکت‌کنندگان این مراسم‌ها کاربرد دارد.


بررسی و چاپ پاکت نامه


پاکت گلاسه

 این پاکت نامه‌ها از جنس ورق‌های گلاسه تولید می‌‌شوند. کاغذ گلاسه از انواع کاغذهای دو رو است که به منظور برخورداری از سطح صاف و براق بودن، داشتن کیفیت بالا و وزن کمی سنگین‌تر نسبت به کاغذهای معمولی مورد استفاده قرار می‌گیرد. نشاسته به جذب جوهر و همچنین هموار شدن سطح کاغذ کمک می‌کند و پلاستیک به منظور ضدآب بودن به خمیر کاغذ اضافه می‌شود. پاکت نامه‌ها، انواع مجلات و نیز جلدهای آنها، کتاب‌های عکس‌دار، روزنامه‌ها و کارت‌های ویزیت، کارت‌های دعوت، بسته بندی و … از مصارف اصلی کاغذ و مقوای گلاسه هستند.


پاکت کتان

کتان به نوعی از کاغذ بافت دار گفته می‌شود که در ساخت برخی از پاکت نامه‌ها از این کاغذ استفاده می‌شود و نسبت به سایر مدل‌ها ضخیم‌‌تر هستند. این نوع کاغذ قابلیت جذب بالای مرکب را دارد و سریعا خشک می‌شود. کاغذ کتان به دو صورت کتان آلمان و کتان امباس عرضه می‌شود. کتان آلمان برگرفته از الیاف گیاه کتان است که ساختار آن شبیه مقواست و بسیار شبیه پنبه و سلولوزی شکل است .


پاکت تحریر

یکی از مزایای کاغذ تحریر، وزن پایین این نوع از کاغذ است که نسبت به دو مدل قبلی از ظرافت بیشتری برخوردار است. در تولید پاکت نامه کاغذ تحریر متداول‌ترین نوع کاغذ به شمار می‌رود و در عین سادگی همواره طرفداران خاص خود را حفظ کرده است.

شما جهت آشنایی با سایز پرینت دیجیتال با پرینتر میتوانید به وب سایت مایکروسافت مراجعه نمایید

تیم تولید محتوا : داریس  1. daris گفت:

    سلام ودرود
    شما کار پکیج تبلیغات انتخاباتی رو هم انجام میدید برای شهرستانها ؟