۱. محتوای متنی

محتوای مقاله، وبلاگ، راهنما و متون نوشتاری در رسانه های اجتماعی در این دسته قرار می‌گیرند.

  • مزایا: این نوشته‌ها نشان‌دهنده‌ تخصص شرکت شما هستند و به کسب اعتبار و شهرت شما کمک می‌کنند.
  • معایب: در سطح اینترنت، محتوای وبلاگ به‌وفور یافت می‌شود و رقابت با آن‌ها سخت است. پس، برای خلق ایده‌های جدید، نیاز به خلاقیت زیادی دارید. همچنین، نوشتن درباره‌ موضوع‌های مختلف، امری زمان‌بر است. به‌خصوص اگر قرار باشد درباره‌ مفاهیم پیچیده، محتوای متنی بنویسید.
  • نحوه‌ ایجاد محتوا: برای‌ اینکه بتوانید محتوای جذابی بنویسید، موضوعات پرمخاطب را بررسی کنید. با این روش، متوجه می‌شوید مردم به‌دنبال جواب چه سوالاتی هستند. این خود می‌تواند ایده‌ نوشتن یک مقاله جذاب را به شما بدهد. در استراتژی محتوایی، محتوای نوشتاری مانند دیگر محتواها، اهمیت بالایی     دارد. با نوشتن محتوای نوشتاری جذاب و خلق صدای منحصربه‌فرد برای برند خود، می‌توانید در میان سایر رقبا، به‌راحتی دیده شوید.
  • بهترین بسترها برای انتشار: لینکدین یکی از بهترین بسترها برای این محتواست. مخصوصا مقاله‌هایی که ۱۵۰۰ کلمه یا بیشتر دارند. شما می‌توانید تمام محتوای متنی، قسمتی از محتوا یا لینک مرتبط به آن را منتشر کنید.

برای اطلاعات بیشتر درباره محتوای متنی، مقاله تولید محتوا نوشتاری چیست را مطالعه کنید. یکی دیگر از بسترهای مطلوب، توییتر است. اما، به‌دلیل تعداد کاراکتر محدود آن، شما تنها می‌توانید لینک محتوا را همراه با توضیحی کوتاه منتشر کنید. از این راه، برای وب‌سایت خود ترافیک ایجاد می‌کنید.

۲. محتوای تصویری

تصاویر، از ارزشمندترین انواع محتوا در شبکه های اجتماعی محسوب می‌شوند و در این شبکه‌ها، بیشترین میزان انتشار را دارند.

  • مزایا: محتوای تصویری از مقاله‌ها و نوشته‌های طولانی جذاب‌تر هستند. این نوع از محتواها، قطعا تعامل مشتریان با برند شما را افزایش می‌دهند و باعث محبوبیت شما می‌شوند. تصاویر کمک ‌می‌کنند تا مخاطب شما را نادیده نگیرد و پیام برند شما را دریافت کند.
  • معایب: در بستری مانند اینستاگرام که بر تصاویر تمرکز دارد، رقابت بالاست. اگر تصاویری باکیفیت می‌خواهید، باید از تلفن‌های هوشمند جدیدتر با تکنولوژی بالاتر یا دوربین‌های حرفه‌ای استفاده کنید. البته این موارد بسیار هزینه‌بر هستند.
  • نحوه‌ ایجاد محتوا: این نوع محتوا، از آسان‌ترین محتواها برای تولید محسوب می‌شود. کافی است تلفن هوشمند یا دوربین خود را بردارید و عکس بگیرید.
  • بهترین بسترها برای انتشار: تصاویر را در همه بسترها می‌توان استفاده کرد. اما اینستاگرام و پینترست از بهترین پلتفرم‌ها برای اشتراک‌گذاری تصاویر هستند. همچنین، استفاده از تصاویر در پست‌های وبلاگ به بیشتر دیده‌ شدن آن‌ها کمک می‌کند