جعبه های بسته بندی کارتنی برای محصولاتی با وزن سنگین در ابعاد بزرگ تر استفاده می شوند. معمولا کارتنها از ورق های کارتنی تشکیل می شوند که در انواع کارتن سینگل فیس، سه لایه، پنج لایه و در موارد نادر کارتن هفت لایه میباشند. هر چه میزان لایه های کارتن بیشتر باشد مقاومت آنها نیز در برابر آسیب های خارجی بیشتر شده و از محصول به خوبی محافظت می کنند.

برای سفارش جعبه های کارتنی لازم است که ابعاد آن را به طور دقیق در اختیار کارشناسان فروش کارتن سازی بگذارید تا بتوانند با توجه به اطلاعات دقیق شما بهترین و مناسب ترین بسته بندی را برای کالاها طراحی و تولید نمایند و یا به صورت آنلاین استعلام قیمت خود را نسبت به بسته بندی موردنظرتان داشته باشید.

جعبه مقوایی

در بحث آموزش بسته بندی اول از همه باید مقواهایی که با آنها جعبه مقوایی ساخته می شوند را بشناسید. پرکاربرد ترین مقواها در بازار: ایندربرد، پشت طوسی، گلاسه، تحریر می باشند که هر کدام دارای گرماژهای متفاوتی هستند و با توجه به نوع محصول استفاده میشوند. گرماژ مقوا کمک میکند تا این محصول استقامت خوبی پیدا کرده و از محصول در برابر آسیبات خارجی محافظت کند.

صنعت بسته‌بندی بر ارزش هر کالایی نقش به سزایی دارد. از جمله رایج‌ترین نوع جعبه و بسته‌بندی می‌توان به مقوایی، راه راه، پلاستیکی، سفت و سخت، کیسه نئوپان، کیسه پلی و کیسه‌های فویل اشاره کرد.