کارت ویزیت

کارت ویزیت ابزاری بسیار ساده اما مهم جهت معرفی کسب و کار.

خلاقانه بودن کارت ویزیت و کیفیت در چاپ آن ، ماندگاری کارت را در ذهن مخاطب افزایش می دهد. قطعا خودمان با این موضوع مواجه شده ایم که کارت ویزیت هایی با طراحی معمولی و با کاغذی ضعیف و نامرغوب به دستمان رسیده است و این تصور را در ما ایجاد کرده است که صاحب کارت، خدمات و یا کالایی بی کیفیت ارایه خواهد داد.

چاپ کارت ویزیت

حالت رنگی در طراحی کارت ویزیت و چاپ

از دیگر نکات طراحی کارت ویزیت اینکه یادتان باشد که در هنگام طراحی کارت ویزیت و چاپ باید حالت رنگی کارت ویزیت CMYK باشد (تصاویری که در مانیتور می­بینیم RGB هستند و تصویر مانیتور با تصویر بعد از چاپ تفاوت دارد!) چرا که اگر در هنگام طراحی کارت ویزیت همین مود رنگی را انتخاب کنید دیگر بعد از چاپ از متفاوت بودن رنگ ها در کامپیوتر با زمان چاپ متعجب نخواهید بود!

طراحی کارت ویزیت و چاپ می­تواند ساعت ها وقت شما را بگیرد اگر حساس باشید هر چند توصیه می­کنیم که وسواس و حساسیت را کنار بگذارید اما در بخش طراحی کارت ویزیت حتما هوشیار باشید که طراحی آن به شکلی نباشد که ارزش برندتان را پایین بیاورد!

بنابراین لازمه یک کسب و کار موفق، معرفی هر چه بهتر خود و کسب و کار به مشتری است و داشتن یک کارت ویزیت خاص که در طراحی و چاپ منحصربه فرد باشد به معرفی هر چه بهتر ما به مشتری کمک شایانی خواهد کرد.

کارت ویزیت هویت کسب و کار است. پس به این محصول مهم اهمیت بدهیم.

نکات کلیدی در طراحی کارت ویزیت:

۱- طراحی کارت ویزیت:

به مانند سایر محصولات تبلیغاتی که طراحی حرف اول را میزند، در کارت ویزیت هم طراحی مهمترین قسمت کارت می باشد. مشتریان خلاقیت در کارت ویزیت را می بینند و خاص بودن کارت ویزیت باعث هر چه بیشتر در ذهن ماندنشان خواهد شد.

گروه تبلیغات و چاپ آنلاین کارو ، با استفاده از تیم طراحان حرفه ای و خلاق خود در خدمت شما مشتری عزیز می باشد تا کارت ویزیت شما به بهترین شکل و با بهترین و خلاقانه ترین طراحی آماده شود.

۲- استفاده از رنگ مناسب در طراحی کارت ویزیت:

از رنگ بندی مناسب و متناسب با کسب و کارتان برای متن و اطلاعات درج شده در کارت استفاده نمایید. از شلوغ کردن بیش از حد محیط طراحی شده کارت ویزیت اجتناب کنید تا چشم بیننده به راحتی کارت ویزیت شما را مورد بررسی قرار دهد.

رنگ سازمانی تا آنجا می تواند گسترش یابد که به صورت یک نماد یا نشانه عمل کند و مخاطب با دیدن رنگ سازمانی یک برند، به ماهیت آن برند و سازمان پی ببرد.

۳- درج اطلاعات مهم در کارت ویزیت:                               

بر روی کارت ویزیت بهتر است نام خود و یا شرکت و یا عنوان اداری خودتان را قرار دهید و از قرار دادن تک تک محصولات یا خدماتتان خودداری کنید. اطلاعات مهم و اساسی را که بیانگر زمینه کاری، محصولات و خدمات شماست را به صورت کاملا خلاصه و در جملات کوتاه در کارت ویزیت قرار دهید.

اطلاعات تماس از جمله شماره تماس، آدرس محل کار، آدرس ایمیل، آدرس سایت و آدرس شبکه های اجتماعی از جمله مهمترین اطلاعات هستند که در صورت وجود بهتر است در کارت ویزیت قرار گیرند.

انواع کارت ویزیت با جنس های مختلف

حتما مشخصات کلی به صورت خلاصه و در عین حال قابل فهم باشند و از نوشتن هرگونه متن طولانی و غیر قابل خواندن و فهمیدن اجتناب شود. می توانید نام شرکت و شماره های تماس خود را با سایز بزرگتری قرار دهید تا چشم مشتری راحت تر آن ها را پیدا کند.

جنس کارت ویزیت:

کارت ویزیت ابزاری کوچک و ارزان برای تبلیغات است و باعث معرفی شغل، محصول و تخصص شماست . بر روی کارت ویزیت معمولا اطلاعاتی به صورت خلاصه و مفید نوشته می شود که شامل نام و نشان اشخاص، کسب و کار و خدماتی است که به مشتریان ارایه می شود.