انواع پاکت از لحاظ جنس

جنس پاکت های چاپی معمولا به سه نوع چاپ پاکت گلاسه، کتان و تحریر تقسیم می شود. از پاکت نامه گلاسه برای امور رسمی و غیررسمی استفاده می شود.

پاکت

طراحی پاکت ها نیز با توجه به کاربرد آن ها متفاوت است و به دسته های رنگی یا فانتزی، ساده و اداری تقسیم می شوند. رنگی در طرح های متنوع تولید می شوند و برای جشن ها و مراسمات کاربرد دارند.

پاکت های ساده که به آن پاکت ملخی هم گفته می شود، بیشتر از سایر موارد استفاده می شوند.

قیمت چاپ پاکت نامه اداری کاغذی شامل : پاکت ملخی ، A5 ، A4 ، A3 انواع پاکت کاغذی و مقوایی ، کرافت به صورت افست اختصاصی سفارشی فوری در شبکه چاپ بر اساس : سایز و گرماژ کاغذ، قالب ساده یا خاص ، چسب درب و سایر المان ها تعیین می گردد .

پاکت

در مجموعه چاپ کارو هیچ محدودیتی در سفارش انواع پاکت وجود ندارد ، درب از طول ، عرض ، عطف دار ، پاکت درب زیپ دار، برش خاص، پنجره دار، چسب درب دو طرفه، کاغذ تحریر، کرافت، کتان، گلاسه با روکش سلفون و یووی موضعی همه در این مجموعه انجام می شود .

کاربرد پاکت چیست؟

برخی از این پاکت نامه‌ها به عنوان بسته‌های پستی استفاده می‌شوند، بعضی از آنها با داشتن لایه‌های ضخیم برای جابجایی اشیاء استفاده می‌‌شوند و بعضی نیز کاربردهای نمادین و فانتزی دارند مانند کارت عروسی، ولیمه و یا مراسم ختم که برای دعوت کردن از شرکت‌کنندگان این مراسم‌ها کاربرد دارد.


بررسی و چاپ انواع پاکت

گلاسه

 این پاکت نامه‌ها از جنس ورق‌های گلاسه تولید می‌‌شوند. کاغذ گلاسه از انواع کاغذهای دو رو است که به منظور برخورداری از سطح صاف و براق بودن، داشتن کیفیت بالا و وزن کمی سنگین‌تر نسبت به کاغذهای معمولی مورد استفاده قرار می‌گیرد. نشاسته به جذب جوهر و همچنین هموار شدن سطح کاغذ کمک می‌کند و پلاستیک به منظور ضدآب بودن به خمیر کاغذ اضافه می‌شود.

کتان

کتان به نوعی از کاغذ بافت دار گفته می‌شود که در ساخت برخی از پاکت نامه‌ها از این کاغذ استفاده می‌شود و نسبت به سایر مدل‌ها ضخیم‌‌تر هستند. این نوع کاغذ قابلیت جذب بالای مرکب را دارد و سریعا خشک می‌شود. کاغذ کتان به دو صورت کتان آلمان و کتان امباس عرضه می‌شود. کتان آلمان برگرفته از الیاف گیاه کتان است که ساختار آن شبیه مقواست و بسیار شبیه پنبه و سلولوزی شکل است و بافت‌های تار و پودی آن شکل خاصی بر روی کاغذ به وجود آورده است و کتان امباس که از لحاظ ساختاری شبیه کتان آلمان است با این تفاوت که در طراحی آن بوسیله سیلندرهای مخصوص، بافت‌های متنوع روی مقوا به وجود می‌آورند.

تحریر

یکی از مزایای کاغذ تحریر، وزن پایین این نوع از کاغذ است که نسبت به دو مدل قبلی از ظرافت بیشتری برخوردار است. این محصول در گرماژ ۷۰، ۸۰، ۱۰۰ و ۱۲۰ تولید می‌شود که نوع ۱۲۰ گرمی آن ضخیم‌‌تر و برای مصارف خاص به کار می‌رود. در تولید پاکت نامه کاغذ تحریر متداول‌ترین نوع کاغذ به شمار می‌رود و در عین سادگی همواره طرفداران خاص خود را حفظ کرده است.