بروشور چیست؟

بروشور (Brochure) کلمه‌ای لاتین به معنای متن چاپی با تعداد صفحات معمولا کم است که اطلاعاتی درباره‌ی ویژگی های کالا، خدمات یا هر فعالیتی که نیاز به معرفی دارد را به ما می‌دهد.


معادل فارسی بروشور، کالانما است . بروشور اطلاعاتی است که برای مصرف کننده مفید است و برای انتخاب محصول توسط مصرف کننده طراحی و صفحه آرایی می‌شود . در بروشور معمولا به ارائه ریز اطلاعات و جزئیات محصول، خدمات و … پرداخته می‌شود و اطلاعات کاملی را در اختیار مخاطب قرار می دهد.

همانطور که میدانید بروشور؛ کاغذی آموزنده است که اغلب برای تبلیغات نیز استفاده می شود ، انواع مدل های بروشور می تواند ، در قالب های تک برگی به صورت لت دار ( تا خورده ) و یا کتابچه در انواع سایز بروشور طراحی و چاپ گردد .

و همچنین از بروشور تبلیغاتی برای معرفی شرکت ها و یا سازمان ها و اطلاع رسانی در مورد محصولات و یا خدمات آنها به مخاطبان هدف خود نیز استفاده میگردد.

چاپ این محصول تبلیغاتی به دلیل کم حجم بودن ، حاوی اطلاعات کلی محصول و یا خدمات است که بصورت خلاصه و مفید می باشد . چاپ خلاقانه با ساختار گرافیکی خوب علاوه بر ترغیب مخاطب کمک شایانی برای انتقال بیشتر پیام در کوتاهترین زمان را میسر می سازد.

انواع :

  • ۲  لت
  • ۳ لت
  • ۴ لت
  • ۵ لت

چاپ این محصول می تواند برای همایش های مختلف و تخصصی در سطوح بالای علمی و امثال این موارد نیز مورد استفاده واقع گردد با این تفاوت که در محتوای این بروشور ها به طور معمول از مطالبی علمی ارزشمند دانشگاهی، دولتی، سازمان های تجاری و صنعتی و …  استفاده می‌شود و به صورت بروشور کتابچه ای و یا دو لت ، سه لت، چهار لت و پنج لت در اختیار مخاطبین خود قرار میگیرد 
برای طراحی و چاپ این محصول عموما از سایزهای متعارف و استاندارد استفاده می شود ولی با توجه به نوع کاربرد و محتوا از سایزهای خاص نیز استفاده می شود.